Adres: Łętowe 238, 34-733 Mszana Górna

tel/fax: 18 3315204 e-mail: spletowe@wp.pl
ARCHIWUM

Rok szkolny: 2014/2015

          
WRZESIEŃ
! OGŁOSZENIE !
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

W dniu 1 września 2014 roku o godzinie 800 w Kościele Parafialnym w Łętowem zostanie odprawiona Msza Święta. Po nabożeństwie około godziny 900 nastąpi Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, po którym będą miały miejsce spotkania
z wychowawcami w klasach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW !
Dyrektor szkoły
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Pierwszy dzwonek zabrzmiał dziś w wielu szkołach. To znak, że czas wakacji dobiegł końca. Mamy nadzieję, że wszyscy wracają z wakacji wypoczęci, szczęśliwi, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań w nowym roku szkolnym 2014/2015.
Dzisiaj – 1 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2014/2015. Pierwszym elementem tej uroczystości była Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym w Łętowem. Po Mszy Świętej udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem, gdzie wszyscy obejrzeliśmy dwie prezentacje, upamiętniające 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W prezentacjach uczczono pamięć poległych, podkreślono znaczenie ofiary wielu młodych ludzi, którzy 1 września 1939 r. zamiast rozpocząć naukę, zmuszeni byli stanąć do walki o wolność Ojczyzny. Uroczystości asystował poczet sztandarowy naszej szkoły. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, Pani Dyrektor mgr Krystyna Masłowiec serdecznie powitała wszystkich przybyłych, pedagogów, uczniów i rodziców a następnie omówiła organizację bieżącego roku szkolnego i przedstawiła wszystkich pracowników. Szczególne słowa zachęty i otuchy Pani Dyrektor skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, czyli pierwszoklasistów oraz przedstawiła wychowawczynię tegorocznej klasy pierwszej. Funkcja ta została powierzona pani mgr Mirosławie Jarosz. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, pasma sukcesów, zdrowia i ogromu radości w bieżącym roku szkolnym.
W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło 90 dzieci. Wszystkim naszym Uczniom życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiały osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji. Życzymy również, aby szkoła była dla Was tym miejscem, w którym zgłębianie tajników nauki odbywa się w życzliwej atmosferze i daje poczucie satysfakcji, miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i w którym będziecie mieć poczucie bezpieczeństwa.
Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz spełnienia nadziei i oczekiwań pokładanych w swoich dzieciach.

Galeria Zdjęć: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Władysława Kozyra
Plan lekcji dla poszczególnych klas "O" - VI
(obowiązujący od 01 września 2014 roku)
do pobrania w wersji .pdf


obrazek PLAN LEKCJI
ZARZĄDZENIE NR 1/2014/2015
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łętowem
z dnia 01.09. 2014r.

w sprawie: określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów
z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych


Na podstawie art. 22ak ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty
(Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.)
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łętowem zarządza, co następuje:


§ 1

W celu zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz nieodpłatnego przekazywania w użytkowanie podręcznika do języka angielskiego, materiałów edukacyjnych lub ćwiczeniowych do
j. angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej i innych przedmiotów określa się szczegółowe warunki korzystania z podręczników lub materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem.


§ 2

1. Podręczniki są własnością szkoły i znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej.

2. Podręczniki są wypożyczane (użyczane) uczniom szkoły na okres danego roku szkolnego.

3. Wypożyczenia (użyczenia) podręczników dokonuje nauczyciel odpowiedzialny za prowadzenie biblioteki szkolnej na podstawie imiennej listy uczniów.

4. Podręczniki podlegają zwrotowi w przypadku skreślenia ucznia z księgi uczniów, przeniesienia do innej szkoły lub w przypadku innych zdarzeń losowych.

5. Podręcznik do języka angielskiego, materiały edukacyjne lub ćwiczeniowe do języka angielskiego oraz do edukacji wczesnoszkolnej nie podlegają zwrotowi.

6. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki szkolnej. Zwrot następuję nie później niż w ostatnim dniu nauki danego roku szkolnego.

7. W przypadku zgubienia podręcznika, znacznego zużycia, wykraczającego poza jego zwykle używanie, bądź jego zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika. Wpłaty dokonuje się w sekretariacie szkoły. Kwota zwrotu za 1 podręcznik wynosi 4,34 zł.


§ 3

Zarządzenie ma zastosowanie w roku szkolnym 2014/2015 do uczniów klasy pierwszej.



§ 4

Zarządzenie podlega ogłoszeniu na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.



§ 5

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Dyrektor szkoły:Krystyna Masłowiec
Kampania społeczna "NO PROMIL - NO PROBLEM"

W dniu 11.09.2014r. o godz. 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem wraz z nauczycielem Panią mgr Małgorzatą Kuziel wzięli udział w patrolu z policją z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. W ramach patrolu policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali materiały promujące kampanię. Patrol zorganizowany został w ramach kampanii społecznej „NO PROMIL NO PROBLEM” zapobiegającej kierowaniu pojazdów pod wpływem alkoholu. Wszyscy sprawdzający kierowcy byli trzeźwi, dlatego też każdy otrzymał upominek.
Podczas patrolu panowała bardzo przyjemna atmosfera uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak przebiega kontrola pojazdów w trakcie badania alkomatem.

Galeria Zdjęć: KAMPANIA SPOŁECZNA "NO PROMIL - NO PROBLEM"
Galeria Zdjęć: "NO PROMIL - NO PROBLEM"
Pedagog szkolny: mgr Jadwiga Borowiecka
INFORMACJA DLA RODZICÓW
W razie wypadku ucznia w Szkole lub poza nią
Rodzice natychmiast zgłaszają wypadek telefonicznie
podając serię, nr polisy i PESEL dziecka.

Nr telefonu: 22 4696969

Seria i nr polisy:

Seria: INP

Nr polisy: 386371

Dyrekcja Szkoły
DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ:
10 listopada,

2 stycznia,

5 stycznia,

1 kwietnia - Sprawdzian po klasie szóstej,

30 kwietnia,

5 czerwca
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

W czwartek 25 września 2014 roku o godzinie 1600 odbędzie się wywiadówka szkolna.

Zapraszamy w tym dniu Rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
Spotkanie z Panią Komendant Anną Pękałą
w Szkole Podstawowej w Łętowem

Dnia 24 września 2014 roku naszą szkołę odwiedziła kolejny już raz Pani aspirant Anna Pękała. Tym razem już nie jako pracownik mszańskiego komisariatu i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale jej komendant.
Pani Anna Pękała spotkała się z uczniami naszej szkoły, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, bezpiecznego poruszania się na jezdni, pasach, światłach, rowerze oraz podczas zabaw w czasie wolnym.
Spotkanie z Panią Komendant było utrwaleniem wiadomości na temat bezpieczeństwa, gdyż uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się na jezdni czy podczas zabaw.
Szybko okazało się, że nasi uczniowie posiadają sporą wiedzę na temat bezpieczeństwa i bezbłędnie odpowiadają na wszelkie pytania Pani Komendant.
Na szczególną uwagę zasługuje postawa naszych najmłodszych uczniów, którzy na temat bezpieczeństwa wiedzą prawie wszystko i świetnie demonstrują jak właściwie należy zachować się na jezdni i podczas przechodzenia przez pasy.
Na pamiątkę swojej wizyty Pani Komendant podarowała każdemu uczniowi upominek w postaci odblasków.
Wszelkie akcje na temat bezpieczeństwa są niezbędne w procesie dydaktycznym i wychowawczym szkoły i na trwale wpisują się w jej kalendarz oraz stają się tradycją.
Dlatego też dziękujemy Pani Komendant za przygotowanie pogadanki oraz za wizytę w naszej szkole.

Galeria Zdjęć: POLICJA
Monika Zięba
NASZ UCZEŃ LAUREATEM!

26 września 2014 roku w Kampusie Wielickim odbyła się konferencja podsumowująca VII edycję kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM. W tegorocznej Kampanii brała udział także Gmina Mszana Dolna i również nasza szkoła pod kierunkiem pedagoga szkoły mgr Jadwigi Borowieckiej. Komisja Konkursowa powołana do oceny prac nadesłanych na konkursy w ramach VII edycji kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM, na trzech posiedzeniach, w trakcie których zapoznała się z wszystkimi nadesłanymi pracami, wyłoniła grono laureatów oraz przyznała wyróżnienia.
Jedynym laureatem z naszej gminy został uczeń klasy szóstej Kamil Walczak.

Gratulujemy!


Oto jego praca konkursowa:

Galeria Zdjęć: NASZ UCZEŃ LAUREATEM!
PAŹDZIERNIK
Spotkanie z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Saletynek

W dn. 7. 10. 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z siostrą Renatą Gawlik ze Zgromadzenia Sióstr Saletynek. Przybliżyła uczniom temat misji. Mimo młodego wieku, jej życiorys jest bardzo bogaty, można by nim obdzielić kilka osób. Siostra Renata 20 lat przebywała w Zakonie Sióstr Misjonarek Miłości. W tym czasie pracowała na trzech kontynentach. Była na Węgrzech, w Rumunii, Indiach, Egipcie i Libii. Pomagała najuboższym, chorym i doświadczonym przez los mieszkańcom tych krajów. To bardzo trudna posługa. Wymaga wytrwałości. cierpliwości, siły, wiary i podejścia z miłością do drugiego człowieka. Siostra Renatka to filigranowa osoba. Miła i pogodna. Wzbudziła w nas podziw tym, że poradziła sobie w wymagającej pracy misjonarki. Opowiedziała nam o swoim pobycie w Kalkucie, w Indiach. Przedstawiła realia życia biednych ludzi . Są one bardzo trudne. Mogliśmy obejrzeć też zdjęcia przedstawiające ich pracę, sposób podróżowania oraz pomieszczenia w których mieszkają. Na końcu spotkania siostra Renata zaskoczyła wszystkich. Wystąpiła ubrana w oryginalny, prześlicznie zdobiony złotymi nićmi strój – sari i zaprezentowała taniec ze świecami w rytm tradycyjnej indyjskiej muzyki. Będąc w Indiach poznała trudną sztukę ubierania sari. Nie jest to łatwe. Czterometrowy kawałek materiału należy w odpowiedni sposób udrapować, gdyż nie ma w nim żadnych zaszewek, zamków ani guzików. Była nie do poznania! Wyglądała prawie jak prawdziwa Hinduska – tylko jasna cera i blond włosy zdradzały, że nie pochodzi z tego kraju. Po jej wspaniałym występie brawom nie było końca.

Dziękujemy siostro Renatko!

Galeria Zdjęć: SPOTKANIE Z SIOSTRĄ ZE ZGROMADZENIA SIÓSTR SALETYNEK
Agata Florek
"Z CAŁEGO SERCA - MILION RÓŻ"

W naszej szkole w dniu 14 października 2014 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli na nią zaproszeni goście: ksiądz Proboszcz Zdzisław Sawka, ksiądz Jan Potoplak, sołtys – Pan Kazimierz Pajdo, emerytowani nauczyciele: Pani Anna Mikołajczyk, Pani Maria Murzyn, Pani Barbara Trybus i emerytowani pracownicy szkoły: Pani Kazimiera Florek.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor mgr Krystyna Masłowiec, która powitała gości i złożyła życzenia pracownikom oświaty. „Z CAŁEGO SERCA – MILION RÓŻ” – pod tym hasłem odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. Uczniowie przyjęli oryginalną konwencję obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pod czujnym okiem Pani Wicedyrektor mgr Marioli Mamali przygotowali uroczystość wzorowaną na gali rozdania Oscarów. Pojawił się słynny czerwony dywan, na którym prezentowali się nauczyciele, odbierając przyznane im w różnych kategoriach statuetki. Uczniowie klasy II wystąpili w pięknych krakowskich strojach, prezentując taniec – krakowiak. Na jego melodię radośnie odśpiewali podziękowania dla nauczycieli.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie akademii. Następnie dzieci złożyły życzenia pracownikom szkoły, wręczyły kwiaty i piękne laurki. Na ręce Pani Dyrektor Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan sołtys Kazimierz Pajdo złożyli bukiety w podzięce za pedagogiczny i wychowawczy trud.

Po części artystycznej zaproszono wszystkich gości i nauczycieli na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

Galeria Zdjęć: "Z CAŁEGO SERCA - MILION RÓŻ"
Władysława Kozyra
AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

16.10.2014r. uczniowie klas I-VI wzięli udział w akcji sprzątania świata. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli ze szkoły w wyznaczony teren. Pozytywnie nastawieni szybko i sprawnie pozbierali i posegregowali śmieci. Po zakończonej akcji, z poczuciem dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska, wszyscy wrócili do szkoły.
Mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie mniej śmieci do zbierania w miejscach, które mają promować naszą okolicę, a nie odstraszać swoim wyglądem.

Małgorzata Kuziel
NASZA SZKOŁA DBA O ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE

W dniu 21.10.2014 r. uczniowie klasy drugiej przygotowali degustację owoców i warzyw dla całej szkoły. Degustację połączono ze spożywaniem drugiego śniadania. Uczniowie samodzielnie przygotowali kolorowe ulotki, reklamujące wartości odżywcze przygotowanych owoców i warzyw. Układali wiersze – rymowanki o zdrowiu oraz hasła zachęcające do zdrowego stylu życia. Przewodnimi hasłami były: „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz „Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa”. Drugoklasistki, ubrane w stroje regionalne, zapraszały wszystkich uczniów i nauczycieli do degustacji, wspaniałych kompozycji owocowo-warzywnych, przygotowanych wraz z kolegami z klasy. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły, zmienią swe nawyki żywieniowe i chętniej będą sięgać po owoce i warzywa na co dzień. Wspólne działania edukacyjne nie kończą się na tej akcji, będą podejmowane przez cały rok szkolny. W sprawę promowania zdrowego żywienia, zaangażowali się także rodzice ucznia klasy drugiej.

Kierujemy podziękowania w stronę państwa Teresy i Pawła Trybusów, którzy byli sponsorami owoców i warzyw.

Galeria Zdjęć: "OWOCE I WARZYWA W SZKOLE"
Mariola Mamala
"WYRUSZAMY W NIEZWYKŁY ŚWIAT NAUKI"

„Wyruszamy w niezwykły świat nauki” - pod takim hasłem odbyło się 22.10.2014r. w Szkole Podstawowej w Łętowem ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Mszana Dolna pan Bolesław Żaba oraz licznie przybyli rodzice pierwszaków. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, który został przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani M. Jarosz. Wzięli także udział w Konkursie Wiedzy i Umiejętności, który był oceniany przez jury w składzie: p. B. Żaba, pani dyrektor K. Masłowiec, p. v-ce dyrektor M. Mamala, ksiądz proboszcz Z. Sawka. Wszyscy uczestnicy za występ otrzymali od komisji zdecydowane „TAK”. Następnie nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor, a pan wójt wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy.

W tym dniu obchodziliśmy także Święto Szkoły. Uczniowie klasy IV i VI przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym przybliżyli postać patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki.

Galeria Zdjęć: ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Galeria Zdjęć: ŚWIĘTO SZKOŁY

Agata Florek
GMINNA SIATKÓWKA W ŁĘTOWEM

Dnia 28.10.2014 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna W Siatkówce Chłopców. W zawodach wystartowało dziewięć szkół podstawowych z terenu gminy Mszana Dolna:

Łostówka,
Olszówka,
Raba Niżna,
Kasinka Mała 1,
Kasina Wielka,
Lubomierz 1,
Lubomierz 2,
Mszana Górna 2
i oczywiście gospodarze SP Łętowe.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, gdzie walczyły między sobą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do rozgrywek finałowych. Następnie trzy najlepsze zespoły znowu rywalizowały ze sobą tym samym systemem. Rozgrywki w grupach były niezwykle zacięte, a o awansie do grupy finałowej decydowały niewielkie detale. Nasi uczniowie w swoim pierwszym meczu po doskonałej grze pokonali swoich rówieśników z Mszany Górnej 2. W kolejnym meczu przyszło im się zmierzyć z faworytami rozgrywek, zwycięzcą zeszłorocznych mistrzostw gminnych oraz powiatowych Olszówką. Po niezwykle zaciętej walce nasi uczniowie ulegli lepszym zawodnikom z Olszówki, którzy jak się potem okazało triumfowali w całych rozgrywkach. Nasza szkoła została sklasyfikowana na dobrym czwartym miejscu. Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, nasza piękna sala gimnastyczna nadaje się doskonale do takich rozgrywek. Wszystkim gościom podobały się warunki i organizacja zawodów, możliwe że jeszcze w tym roku szkolnym zorganizujemy podobną imprezę sportową. Najlepsze szkoły odebrały puchary z rąk pani Dyrektor Krystyny Masłowiec, a dla wszystkich uczestników czekał smakowity ciepły posiłek.

Najlepsza czwórka zawodów przedstawia się następująco:
1. Olszówka (opiekun Piotr Kowalik)
2. Lubomierz 1 (opiekun Józefa Nachman)
3. Kasinka Mała 1 (opiekun Łukasz Szlachetka)
4. Łętowe (opiekun Maciej Potaczek)


Nasi uczniowie wystąpili w składzie:
Kołodziej Dominik,
Wąchała Piotr,
Kołodziejczyk Dawid,
Węglarz Artur,
Nowak Patryk,
Kuczaj Patryk,
Grzędziak Jakub,
Florek Paweł,
Murzyn Tomasz,
Kołodziej Krystian
- opiekun Maciej Potaczek.

Gratulujemy występu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Galeria Zdjęć: MISTRZOSTWA GMINY MSZANA DOLNA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Maciej Potaczek
LISTOPAD
AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

12 listopada tuż po Narodowym Święcie Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę upamiętniającą to wydarzenie. Jak każdego roku nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii i tym samym przypomnieli całej społeczności szkolnej historię tamtych czasów.

A wiemy, że był to niezwykle trudny i burzliwy okres w dziejach naszego kraju…. Polska po III rozbiorze zniknęła z map świata na 123 lata i upragnioną wolność odzyskała dopiero pamiętnego 11 listopada 1918 roku. Klasa VI chciała pokazać zarys tamtych dni wcielając się w różne role i pokazując fragmenty z naszej przeszłości… Tym razem przywołaliśmy postaci: Piłsudskiego, legionistów i ułanów… pojawili się również chłopi i kosynierzy Kościuszki. Przy marszu pogrzebowym i utworze „Matczyne ręce ” wystąpiły płaczki… Bo jak wiemy w naszej historii było także wiele smutnych zdarzeń. Nie mogło również zabraknąć akcentu rodzimej kultury i dlatego też pojawiły się dziewczęta w strojach góralskich. W naszą historię na trwale wpisały się pieśni patriotyczne, które zostały przypomniane przez uczniów. Jak tradycja nakazuje wspólne obchody rozpoczęliśmy od hymnu, a zakończyliśmy na „Piechocie”. Były też nieco weselsze utwory takie jak: „Przybyli ułani” czy „Kadrówka”… Wejście Kosyniera zapowiedział utwór „Krakowiak Kościuszki”, a postać Piłsudskiego z odezwą do żołnierzy przywołał utwór „Hej Komendancie”…

Nasi uczniowie kolejny już raz pokazali, że potrafią aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły i są wrażliwi na odbiór jak i również przekaz treści historycznych. A klasa VI za swój występ otrzymała od kolegów i koleżanek gromkie brawa!

Galeria Zdjęć: 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Monika Zięba
DZIEWCZYNY NA MEDAL

13 listopada w Szkole Podstawowej w Łostówce odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym. Do zawodów zgłosiło się 8 szkół podstawowych. W zawodach doskonale zaprezentowały się uczennice naszej szkoły, drużyna w składzie (Zoń Patrycja, Kołodziej Natalia, Jarosz Julia) zajęła trzecie miejsce. Natomiast w zmaganiach indywidualnych

brązowy medal i awans na zawody powiatowe,

które odbędą się 20 listopada w Limanowej wywalczyła

Zoń Patrycja.


Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria Zdjęć: DZIEWCZYNY NA MEDAL
Maciej Potaczek
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

W środę 19 listopada 2014 roku o godzinie 1600 odbędzie się wywiadówka szkolna.

Zapraszamy w tym dniu Rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
TURNIEJ ELIMINACYJNY "RUGBY TAG" W ŁĘTOWEM

Nasza szkoła kolejny raz gościła gminnych sportowców. Tym razem na Łętowem zagościli „rugbiści”. 19 listopada parkiet naszej sali gimnastycznej zdominowali zawodnicy biegający za „jajowatą” piłką. Był to jeden z dwóch turniejów eliminacyjnych odbywających się w naszej gminie w ramach bezkontaktowej odmiany rugby „rugby tag”. Co ciekawe w tej odmianie dziewczęta rywalizują na równi z chłopcami nie ma tutaj oddzielnych kategorii i w wielu przypadkach to właśnie dziewczęta przesądzały o zwycięstwie swoich drużyn. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się po trzy najlepsze zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Sztuka ta udała się obu naszym drużynom, uczniowie klas V-VI zajęli trzecie miejsce, a młodsi klasa IV okazali się najlepsi w swojej kategorii. Obie nasze ekipy zaprezentują więc swoje umiejętności na turnieju finałowym w Mszanie Dolnej, który odbędzie się 24 listopada od godziny 14.30. W turnieju finałowym wystartuje sześć najlepszych zespołów wyłonionych w turniejach eliminacyjnych.


Naszą szkołę reprezentowali:
Klasy V-VI – Florek Paweł, Kołodziej Krystian, Murzyn Tomasz, Kołodziej Dominik, Kołodziejczyk Dawid, Kuczaj Patryk, Wąchała Piotr.

Klasa IV – Dudzik Krystian, Smoter Patrycja, Kołodziej Aleksandra, Kołodziej Dawid, Kościelniak Adrian, Nowak Jakub, Węglarz Jakub.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia na turnieju finałowym.

Galeria Zdjęć: TURNIEJ ELIMINACYJNY "RUGBY TAG" W ŁĘTOWEM
Maciej Potaczek

"Tajemniczy ogród" i Laserpark w Krakowie

25 listopada 2014 r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Łętowem pod opieką pań: Agaty Florek, Małgorzaty Kuziel, Anny Motyczyńskiej oraz księdza Jozefa Jaroš’a udali się na wycieczkę do Grodu Kraka. Podróż minęła szybko i przyjemnie.
Po przyjeździe do teatru Bagatela na przedstawienie pt. "Tajemniczy ogród" pani rozdała bilety uczniom, którzy po kolei zajmowali swoje miejsca. Nagle zgasły światła i zaczęło się przedstawienie o losach dziewczynki imieniem Mary, która odnalazla tytułowy tajemniczy ogród. Muzyka w przedstawieniu potrafiła zmienić strach w radość, a aktorzy tak dobrze odgrywali swoje role, że aż zapierało dech w piersiach. Po przedstawieniu pełni wrażeń uczniowie i nauczyciele udali się do Laser Parku na Laserowy Paintball. Gra odbywała się na bardzo dużej i bezpiecznej arenie, tworzącej system labiryntowych przejść, gdzie w tajemniczym półmroku, wśród tworzących niesamowity klimat krat, systemów rur, zaworów, łańcuchów i kół uczniowie mogli oddać się pełnej przygód i adrenaliny grze. Wycieczka zakończyła się późnym obiadem w jednej z krakowskich galerii handlowych.
Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu, pełni niezapomnianych wrażeń uczniowie wraz z nauczycielami bezpiecznie wrócili do domu.

Anna Motyczyńska
ANDRZEJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

Tego popołudnia uczniowie naszej szkoły spotkali się na andrzejkowej dyskotece. Będziemy ją jeszcze długo wspominać podczas chłodnych dni, gdyż zabawa była bardzo udana. Wszyscy bawili się na całego, tańcząc w rytm muzyki. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych andrzejkowych wróżb oraz zabaw, podczas których każdy dowiedział się, co go czeka w najbliższym czasie oraz dalekiej przyszłości. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, rodzicom, nauczycielom oraz Samorządowi Uczniowskiemu.

Galeria Zdjęć: ANDRZEJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM
Maciej Potaczek
OGŁOSZENIE

W dniach 1 – 12 grudnia 2014 roku zostanie przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Łętowem przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu ewaluacja zewnętrzna (praktyczne badanie oceniające pracę szkoły). Głównym narzędziem ewaluacji będzie ankietowanie uczniów, rodziców, przedstawicieli organu prowadzącego oraz pracowników szkoły.

GRUDZIEŃ
"MIKOŁAJKI w Szkole"

Dnia 5 grudnia 2014 roku do Szkoły Podstawowej w Łętowem przybył Święty Mikołaj!!!
Dostojny Gość pojawił się na terenie szkoły punktualnie o godzinie 1015.
Święty Mikołaj pierwsze kroki skierował do Oddziału Przedszkolnego. Swoim przybyciem wzbudził u dzieci niesamowitą radość!!! Witany był nie tylko przez przedszkolaki, ale również ich rodziców i nauczycieli. Dzieci zadedykowały Świętemu piosenkę „Już blisko kolęda”. Ten w zamian, każdemu przedszkolakowi wręczył oczekiwany prezent!!! Emocje były wielkie. Radość mieszała się ze łzami szczęścia…
Święty Mikołaj odwiedził również maluszki w Przedszkolu.
Nie zapomniał także o uczniach ze starszych klas! Pamiętał o wszystkich, dla każdego miał przygotowany mikołajkowy upominek. Widocznie w tym roku wszyscy byli „grzeczni” nie tylko dzieci, ale również nauczyciele i personel szkolny. Wszyscy więc otrzymali od Niego mikołajkowe prezenty.

Wizyta Świętego Mikołaja w Szkole wzbudziła wielki entuzjazm i radość zarówno u tych małych, jak i tych dużo starszych. Dziękując Świętemu Mikołajowi za wspaniałe prezenty, już teraz zapraszamy Go aby odwiedził nas także w następnym roku!!!

W organizacji i skutecznym dotarciu Świętego Mikołaja do naszej szkoły pomagali rodzice z Oddziału Przedszkolnego. W szczególności dwie mamy Panie: Agata Kołodziej i Monika Steczek, którym należą się szczególne podziękowania.

Galeria Zdjęć: MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM
Lucyna Leżańska
UWAGA!

Rodzice, którzy mają zamiar posłać dziecko do szkoły
w okresie przerwy świątecznej proszeni są
o zgłoszenie tego do dyrekcji szkoły
w terminie do dnia 15 grudnia 2014r.

WARSZTATY PLASTYCZNE
WARSZTATY PLASTYCZNE
„I daru miłości też Wam życzymy i sobie także, bo Ci są szczęśliwi, którzy dar ten znają”.

W ten jeden dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy już tradycyjnie w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem odbyło się spotkanie Wigilijne. W tym roku nasza szkoła poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia 19 grudnia. Uczniowie, pod kierunkiem ks. Josefa Jaroša, przygotowali wspaniałą i magiczną część artystyczną – montaż słowno-muzyczny składający się z kolęd i wierszy i wprowadzili uczestników spotkania w świąteczny nastrój. Pod koniec występu uczniowie skierowali życzenia bożonarodzeniowe do wszystkich zebranych. Następnie wręczyli upominki przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Po czym Pani Dyrektor Krystyna Masłowiec podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie programu i złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Magia świąt i szczerość życzeń unosiły się w blasku świec.

Życzenia
„I daru miłości też Wam życzymy i sobie także, bo Ci są szczęśliwi, którzy dar ten znają”.
Życzymy Wam odwagi, aby wybaczać, aby podążyć za głosem serca.
Podczas świąt życzymy Wam, żebyście przede wszystkim celebrowali narodziny Jezusa i cieszyli się magiczną atmosferą miłości.
Wszystkiego dobrego dla Was i dla Waszych rodzin!
Radosnych świąt!

Galeria Zdjęć: SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁĘTOWEM
Władysława Kozyra
Warsztaty plastyczne – ozdoby i dekoracje świąteczne -
w świetlicy SP w Łętowem

W dniach 15, 16 i 22 grudnia 2014 roku w świetlicy szkolnej SP w Łętowem zorganizowane zostały warsztaty plastyczne. Były to już kolejne warsztaty ozdób i dekoracji świątecznych w naszej szkole. Po raz pierwszy miały miejsce w działającej od tego roku szkolnego świetlicy. Pierwsze takie zajęcia zostały zorganizowane w roku szkolnym 2013/2014. Początkowo warsztaty przewidziano na 15 i 22 grudnia. Ale 16 grudnia kółko plastyczne również przerodziło się w warsztaty i zajęcia wydłużyły się o 2 godziny. Nowością tego roku były zorganizowane w tym samym czasie zajęcia w formie warsztatów dla uczniów klas młodszych. W tegorocznych warsztatach uczestniczyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły jak również absolwenci. Szczególną popularnością i uznaniem cieszyły się ozdoby z naturalnych surowców. Były to choinki z siana, pachnące pomarańcze i ozdoby z papieru. Ale w trakcie zajęć powstawały również mieniące się kolorami bombki z cekinów i tasiemek. Uczniowie - szczególnie Ci młodsi - z wielką radością udekorowali choinkę w świetlicy szkolnej. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez uczniów podczas warsztatów, zajęć kółka plastycznego oraz zajęć świetlicowych. A najciekawsze i te najbardziej efektowne ozdoby uczniowie zabrali do domów. Kolejny raz uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Zwłaszcza 22 grudnia trudno im było opuścić mury szkoły. Może dlatego, że ten dzień był dniem wolnym od zajęć, a może rzeczywiście zostali zarażeni pasją tworzenia?
Wierzę, że był to dla nich miły i potrzebny czas i że chętnie wrócą za rok na kolejne warsztaty ozdób świątecznych.
Dziękuję wszystkim – szczególnie uczniom, rodzicom i absolwentom - za zaangażowanie i poświęcony czas.
Do siego roku!

Galeria Zdjęć: WARSZTATY PLASTYCZNE - OZDOBY BOŻONARODZENIOWE
Monika Zięba
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem składają serdeczne podziękowania państwu:
1. Stanisławie, Edwardowi Kołodziejczykom,
2. Beacie, Marianowi Murzynom,
3. Teresie, Pawłowi Trybusom,
4. Beacie, Adamowi Kubikom
za materiały na warsztaty plastyczne oraz owoce i warzywa na Wigilię szkolną.

DZIĘKUJEMY

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Wszystkim uczniom i rodzicom,
nauczycielom i pracownikom szkoły,
życzymy radości i dobroci, pokoju i miłości
na cały nowy rok 2015

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem
Plan lekcji dla poszczególnych klas "O" - VI
(obowiązujący od 07 stycznia 2015 roku)
do pobrania w wersji .pdf


obrazek PLAN LEKCJI
STYCZEŃ
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

We wtorek 3 lutego 2015 roku o godzinie 1600 odbędzie się wywiadówka szkolna.

Zapraszamy w tym dniu Rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
INFORMACJA

Dyrekcja informuje, że w dniu 02.01.2015 roku wpłynął raport z ewaluacji problemowej w Szkole Podstawowej w Łętowem. Zachęcamy wszystkich rodziców oraz uczniów do zapoznania się z raportem. Raport jest dostępny w sekretariacie i na stronie szkoły (w formacie .pdf),
w zakładce – DOKUMENTY SZKOŁY.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem
Dzień otwarty w Lubomierz SKI!
Informacja o dniu otwartym w Lubomierz SKI!
do pobrania w wersji .pdf

obrazek Dzień otwarty w Lubomierz SKI!
Babciu i dziadku, kochamy Was.

29 stycznia 2015 roku dla kochanych babć i dziadków, uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny program artystyczny. Licznie przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Krystyna Masłowiec.

Jako pierwsi przedstawienie - Jasełka zaprezentowały najmłodsze wnuczęta z naszego przedszkola. Ich piękne kostiumy, recytacja i śpiew kolęd zachwyciły wszystkich zebranych. Na uznanie zasługuje duży wkład pracy, jaki włożyły w przygotowania wychowawczynie przedszkolaków pani Sylwia Kuczaj i pani Renata Węglarz. Następnie miłość do dziadków poprzez swój występ wyraziły dzieci z kl. "0" pod przewodnictwem pani Lucyny Leżańskiej. Gromkie brawa otrzymały za wykonanie tańca do piosenki "To jest polka dla dziadziusia". Z kolei uczniowie klasy drugiej zaprezentowali program muzyczno-poetycki. Babciom i dziadkom bardzo podobały się wiersze i piosenki w ich wykonaniu. Nad ich występem czuwała pani Mariola Mamala. Na zakończenie dzieci z klas I, V i VI wkroczyły na scenę, aby przypomnieć nam tradycję kolędowania. Ich występ kolędniczy rozbawił gości i zachwycił grą aktorską, jaką zaprezentowali: Paweł Florek, Krystian Kołodziej, Dawid Jarosz, Dominik Mysza, Bartosz Jarosz, Artur Zapała, Wiktor Nowak, Kamil Nowak, Tomasz Dudzik, Karol Potoniec, Bartłomiej Tromiczak i Marcin Kołodziej. Podczas śpiewania kolęd dziewczynki z klasy I ubrane w stroje regionalne zaprezentowały swój talent wokalny, a Michał Nowak i Arkadiusz Węglarz pięknie akompaniowali na akordeonach. Pani Agata Florek i pani Mirosława Jarosz były bardzo dumne ze swoich wychowanków.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Dostojni goście podczas uroczystości mogli skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy naszych uczniów. Składamy więc serdeczne podziękowania na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzaty Dudzik oraz wszystkich rodziców zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości.

Galeria Zdjęć: BABCIU I DZIADKU, KOCHAMY WAS
Mirosława Jarosz
LUTY
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

We wtorek 3 lutego 2015 roku o godzinie 1600 odbędzie się wywiadówka szkolna.

Zapraszamy w tym dniu Rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
Dyżury nauczycieli w czasie ferii
Dyżury nauczycieli w czasie ferii
do pobrania w wersji .pdf

obrazek Dyżury nauczycieli w czasie ferii
"W karnawale jest zabawa na 102"

Karnawał to czas zabawy. To, że potrafimy się bawić, udowodniliśmy na naszej zabawie karnawałowej, która odbyła się w czwartek 12 lutego 2015 roku. Wszyscy uczniowie na dyskotekę przybyli radośni i pełni chęci do zabawy. Skrzętnie przygotowywane przez rodziców, bajecznie kolorowe stroje najmłodszych uczniów ubarwiły naszą szkołę. Uczniowie z klas I, II oraz IV-VI chętnie i gromadnie bawili się na oryginalnie udekorowanej różnokolorowymi balonami i serpentynami sali. Atmosfera była fantastyczna, dzieci gremialnie odśpiewywały tegoroczne hity np. „Ruda tańczy jak szalona”. Pośród laserów i kolorowych świateł pląsały księżniczki, piraci, był i policjant, pirat, wojownik ninja, kowboj, superman i zorro, króliczek oraz motyl, jak również inne barwne postacie z bajek. Przez moment poczuliśmy się jak na karnawale weneckim, a to dzięki dziewczynkom, które miały na sobie przepiękne, bogato zdobione maski. Oprócz przedniej zabawy na parkiecie, podczas dyskoteki odbyły się również ciekawe konkursy. Oprócz konkursów, miał miejsce również słynny taniec z balonem. Dużą popularnością cieszył się również wybór króla i królowej balu. W trakcie zabawy mogliśmy podziwiać też roztańczone opiekunki dzieci.
Trzeba przyznać, że karnawałowa zabawa roztańczyła nawet tych najwstydliwszych uczniów. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i humor wszystkim dopisywał, to w okolicach godziny 18:00 wesołej zabawy nastał kres.
Kolejny karnawał ponownie za rok!


Bardzo dziękujemy wychowawcom za pomoc i czuwanie nad uczniami, rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci, a uczniom za świetną zabawę!

Podsumowując możemy powiedzieć, że refren piosenki:
„Będzie! Będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało.
Będzie głośno, będzie radośnie
Znów przetańczymy razem całą noc”
to w 100% zrealizowany scenariusz naszej karnawałowej jedynej w swoim rodzaju zabawy.

Galeria Zdjęć: ZABAWA KARNAWAŁOWA
Władysława Kozyra
OLIMPIADA PRZYJAŹNI

Ferie rozpoczęte na sportowo. W pierwszym tygodniu ferii 17-18 lutego, uczniowie szkoły podstawowej w Łętowem i Łostówce wzięli udział w „Olimpiadzie Przyjaźni”. Gospodarz imprezy szkoła w Łętowem, zaprosiła do wspólnej zabawy swoich rówieśników z Łostówki. Uczniowie przez dwa dni rywalizowali ze sobą w różnych dyscyplinach sportu. Mogli wcielić się w rolę trenerów swoich drużyn, gdyż sami ustalali sobie składy i taktykę na poszczególne mecze. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Maciej Potaczek uczący wychowania fizycznego w tych dwóch szkołach. Impreza miała charakter integracyjny. Szkoły te oprócz tego samego nauczyciela łączy również podobna wielkość, liczebność uczniów, a także co najważniejsze ci uczniowie spotkają się kiedyś w jednej klasie gimnazjalnej. Była to doskonała okazja do bliższego poznania swoich kolegów zza miedzy. Uczniowie stanęli w szranki w takich konkurencjach jak: siatkówka, piłka ręczna, biegi sztafetowe, koszykówka, piłka nożna oraz wyścigi rzędów. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana o czym świadczy poniższa tabela. O końcowym sukcesie uczniów z Łostówki zadecydowała dopiero zarządzona dodatkowa konkurencja, wyścigi rzędów.


PUNKTACJA


Konkurencja
Łostówka
Łętowe
Siatkówka dziewcząt
1
-
Siatkówka chłopców
-
1
Piłka ręczna dziewcząt
1
-
Piłka ręczna chłopców
-
1
Sztafeta 4x100m dziewcząt
1
-
Sztafeta 4x100m chłopcy
1
-
Koszykówka dziewcząt
1
-
Koszykówka chłopców
-
1
Piłka nożna dziewcząt
-
1
Piłka nożna chłopców
-
1
(dogrywka) wyścigi rzędów
1
-
KOŃCOWA KLASYFIKACJA
6
5



Minimalnie lepsi okazali się uczniowie z Łostówki, którzy wygrali w 6 konkurencjach. Lecz nie o sam wynik tutaj chodziło a o wspólną zabawę i miłe spędzenie wolnego czasu, szczególnie, że była to aktywna forma wypoczynku. Uczniowie z Łętowego okazali się gościnni i symboliczny puchar dla „Zwycięzców Olimpiady Przyjaźni” odjechał na Łostówkę. Puchar ten ma charakter przechodni co oznacza, że Łętowe będzie miało okazję go odzyskać podczas kolejnej „Olimpiady Przyjaźni”. Wybraliśmy również najlepszych sportowców olimpiady w kategorii chłopców oraz dziewcząt. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Potaczek Dorota, która dla szkoły z Łostówki zdobyła 23 punkty. A najlepszy sportowiec to zawodnik z Łętowego Wąchała Piotr, który zdobył dla swojej szkoły 14 punktów w zawodach.

Galeria Zdjęć: OLIMPIADA PRZYJAŹNI
Maciej Potaczek
! OGŁOSZENIE !

PROCEDURA PRZYJĘCIA DZIECKA
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
I KLASY PIERWSZEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
do pobrania w wersji .pdf


obrazek REKRUTACJA
MARZEC
ORGANIZACJA REKOLEKCJI
w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Łętowem
Organizacja rekolekcji
do pobrania w wersji .pdf

obrazek Organizacja rekolekcji
PODZIĘKOWANIA

Dziewiątego marca panie z naszej szkoły miały wiele okazji do radości. Samorząd Uczniowski postanowił, jak zresztą co roku mocniej zaakcentować Dzień Kobiet. Męska część członków samorządu złożyła paniom życzenia i wręczyła kwiaty.
Wszystkie Panie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem serdecznie dziękują przedstawicielom Szkolnego Samorządu Uczniowskiego za przekazane życzenia i kwiaty z okazji Dnia Kobiet.
Swoją postawą i zachowaniem dostarczyliście radości każdej z nas.

DZIĘKUJEMY

CARVING
WARSZTATY KULINARNE
NASZA SZKOŁA DBA O ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE - CIĄG DALSZY

W dniu 06.03.2015 r. uczniowie klasy I przygotowali degustację przetworów owocowych i warzywnych. Dzieci zachęcały do spożywania przygotowanych smakołyków pod hasłem "Gdy się zdrowo odżywiamy, to o własne zdrowie dbamy". Zachęcały więc do spożywania owoców i warzyw szczególnie w okresie zimowo-wiosennym. Zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie innych klas z apetytem jedli przygotowane ciasteczka, dżemy owocowe, ogórki, paprykę i cukinię konserwową oraz pili kompoty i soki owocowe.

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy I za dostarczone do szkoły przetwory "domowej roboty". Były pyszne!

Galeria Zdjęć: "OWOCE I WARZYWA W SZKOLE" - ciąg dalszy
Mirosława Jarosz
"JABŁKA W ROLI GŁÓWNEJ" - warsztaty kulinarne.

W dniach 9,10,12,13 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Łętowem odbyły się warsztaty kulinarne. Wszystko po to, aby: wdrażać zdrowe nawyki żywieniowe, kształcić przekonanie o konieczności spożywania owoców. Uczniowie mogli poznać różne gatunki jabłek, budowę oraz wartości odżywcze i sposoby ich przetwarzania. "Jabłkowy zawrót głowy" towarzyszył nam przez całe warsztaty, dzięki dużej dostawy jabłek w ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole". Brali w nich udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzieci uczyły się pieczenia i wykonywania różnych potraw z jabłek. Były szarlotki, naleśniki, racuchy, babeczki, gofry z musem jabłkowym oraz kompoty i soki owocowe. Przez cały ten czas w szkole unosiły się zapachy pieczonych jabłek i cynamonu. Zwieńczeniem naszych działań była wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Galeria Zdjęć: "JABŁKA W ROLI GŁÓWNEJ" - warsztaty kulinarne.
Mariola Mamala
Carving - rzeźba w owocach i warzywach -
Warsztaty twórcze w świetlicy SP w Łętowem

Okazuje się,że nawet z jabłek można stworzyć małe dzieło sztuki…Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem uczestniczący w warsztatach carvingu. W dniu 10 marca 2015 roku w świetlicy szkolnej SP w Łętowem w trakcie zajęć kółka plastycznego zorganizowane zostały warsztaty twórcze w ramach akcji owoce w szkole. Tym razem jako tworzywo wykorzystaliśmy jabłka. Były to już kolejne warsztaty w naszej szkole. Naszym gościem, a zarazem instruktorem była Pani mgr inż. Elżbieta Tokarczyk, która każdemu uczniowi służyła radą oraz pomocą. Pani Ela posiada nie tylko dużą wiedzę na temat tej niezwykłej sztuki, ale ma też spore umiejętności wynikające z doświadczenia i z zamiłowania do carvingu. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 4 – 6. Zanim przystąpiliśmy do rzeźbienia w owocach to wcześniej zapoznaliśmy się z historią carvingu. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną oraz firmy instruktażowe na temat sztuki wywodzącej się z Dalekiego Wschodu. Do dyspozycji uczniów były również udostępnione przez naszego gościa książki na temat carvingu. Uczniowie z wielkim skupieniem i zaangażowaniem wykonywali swoje prace. I trzeba przyznać, że jak na tak krótki czas radzili sobie świetnie. Wszystkie dzieła zostały uwiecznione na fotografiach, a te najciekawsze i najbardziej efektowne rzeźby uczniowie chętnie zabrali do domów. Kolejny już raz nasi uczniowie wykazali się nie tylko sporym zaangażowaniem, ale i cierpliwością w przyswajaniu nowych umiejętności. A carving to niezwykle wymagająca sztuka! Myślę, że było to dla nich nie tylko nowe doświadczenie, ale i świetna zabawa. Mam też nadzieję, że będą miło wspominać te kilka godzin spędzonych w świetlicy szkolnej!

W imieniu własnym i uczniów dziękuję Pani Elżbiecie za zaangażowanie i poświęcony czas.

Galeria Zdjęć: CARVING - rzeźba w owocach i warzywach
Monika Zięba
"WSPÓLNIE DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO"

W dniu 17.03.2015 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie na temat zbioru i segregacji odpadów. Szkolenie to przeprowadzili przedstawiciele firmy "Traszkan" dla uczniów kl. I-II. Uczniowie poprzez różne konkursy ekologiczne i prelekcję multimedialną mogli dowiedzieć się jak przetwarzane są odpady i co z nich powstaje. Wiele cennych wskazówek zdobyli także na temat ochrony środowiska naturalnego. Za aktywny udział w zajęciach otrzymali nagrody, drobne upominki oraz dyplomy.

Galeria Zdjęć: "WSPÓLNIE DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO"
Mariola Mamala

"ZAPACHNIAŁO, ZAJAŚNIAŁO WIOSNA, ACH TO TY
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY."

„Zatem wita nas nieśmiała wiosna już w marcu, rozśmiesza słonko w kwietniu zdejmując nam ciepłe czapki i rękawiczki, powoli ubiera nas w sandały i lekkie koszulki w maju, a czerwcowe słońce maluje piegi na nosie.”
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem, w radosnych nastrojach, świętowali nadejście wiosny. Z tej okazji każda klasa ubrana była w strój koloru wcześniej wylosowanego. W dniu 23 marca 2015 roku w naszej szkole było bajecznie kolorowo! Przedszkolaki przypomnieli nam o cudownych, ożywczych, wyciszających, przyjaznych przestrzeniach łąk i lasów (kolor zielony). Uczniowie klasy "O" reprezentowali niebieskie niezapominajki, klasy 1 – delikatnie falujące na wiosennym wietrze czerwone tulipany, natomiast klasy 2 – jedne z najpiękniejszych zwiastunów wiosny, które prezentują swoje barwne kwiaty – mowa o krokusach (kolor fioletowy). Kolor koszulek uczniów klasy 4 – pomarańczowy – kojarzył nam się z roztaczającymi wokół siebie niesamowitą woń – hiacyntami, a co niektórym być może ze słodkimi mandarynkami, natomiast klasy 5 – z kaczeńcami, które cieszą nas urokliwymi żółtozłotymi kwiatami lub z jasnymi promieniami ciepłego słońca (kolor żółty). Uczniowie klasy 6 uczynili naszą szkołę – szkołą kwitnącej wiśni (kolor różowy).
W tym dniu uczniowie klas IV-VI zaprezentowali występ, za pomocą którego żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Do wiosennego tańca porwały nas piosenki Marka Grechuty „Wiosna, ach to ty” oraz zespołu Skaldowie „Wiosna”.
Kolejnym punktem programu był quiz o wiośnie. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Jarosz zadawała pytania – zagadki, na które odpowiadali reprezentanci klas O-VI. Przedstawiciele mieli możliwość korzystania z podpowiedzi innych uczniów swoich klas.
Na podsumowanie przewodniczący klas O-VI otrzymali z rąk Pani Dyrektor mgr Krystyny Masłowiec dyplomy „Znawcy i obserwatora budzącej się wiosny”. Gratulujemy wszystkim!
Miło nam było powitać ten wyczekiwany przez wszystkich Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.

Galeria Zdjęć: "ZAPACHNIAŁO, ZAJAŚNIAŁO WIOSNA, ACH TO TY
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY."

Władysława Kozyra
POŻEGNANIE ZIMY

W ostatnim tygodniu kalendarzowej zimy rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs plastyczny i tym samym pożegnaliśmy tę porę roku. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Prace konkursowe można oglądać do końca marca na 3 gazetkach na I piętrze szkoły. Konkurs został podzielony na dwa etapy: jako konkurs indywidualny dla klasy IV (Ich prace znajdują się na osobnej gazetce między klasą IV a V) oraz grupowy w formie plakatu dla klas V i VI (na prace tych klas przeznaczono 2 gazetki na I piętrze). Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje prace nie tylko na lekcjach plastyki czy zajęciach świetlicowych, ale również w trakcie kółka plastycznego. Zwycięzców wyłoniła specjalna komisja, w skład której weszli uczniowie i nauczyciele.

W klasie IV po wielkich debatach jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Adrian Kościelniak
II miejsce: Klaudia Walczak
III miejsce: Krystian Dudzik

Wyróżnienia: Katarzyna Jania, Marta Jania, Patrycja Smoter, Adrian Walczak, Aleksandra Kołodziej, Weronika Sutor, Tadeusz Klimek

W klasach V-VI zadanie było o wiele trudniejsze i decyzja komisji konkursowej nie była jednogłośna, ale po negocjacjach ustalono takie wyniki:
I miejsce: Natalia Kościelniak, Zuzanna Jarosz - klasa VI
II miejsce: Małgorzata Jania, Anna Węglarz - klasa VI
III miejsce: Gabriela Pietrzak, Patrycja Zoń - klasa VI

Wyróżnienia: Paweł Florek, Łukasz Mucha, Tomasz Murzyn, Krystian Kołodziej – klasa VI
Karolina Kasprzyk, Patryk Kuczaj, Patryk Nowak, Julia Jarosz, Joanna Palac, Klaudia Kołodziej, Piotr Wąchała – klasa V.

Wszyscy uczniowie za I, II i III miejsce otrzymali nagrody plastyczne, a Ci wyróżnieni otrzymali słodkie upominki jako nagrody pocieszenia. Był to już kolejny konkurs plastyczny w naszej szkole.

Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kwietniowych konkursach plastycznych.

A są to:
1. Szkolny konkurs plastyczny: „Owoce i warzywa są zdrowe i kolorowe” dla klas O – VI
2. Gminny Konkurs Plastyczny: „Patronowie naszych szkół” dla klas I – VI
3. Małopolski Konkurs Plastyczny: „Światło czarodziejem magii” dla klas I – VI


Wszystkim uczniom życzę wielu ciekawych pomysłów!

Monika Zięba
WYCIECZKA SZKOLNA
z cyklu innowacyjnych wycieczek SP w Łętowem

BESKIDZKIE CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ W STRYSZAWIE
GOK STRYSZAWA - warsztaty wielkanocne
SUCHA BESKIDZKA – Zamek Suski - „Mały Wawel”,
legendarna Karczma „Rzym”,
Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Wiosna to idealna pora na wycieczki szkolne. Zwłaszcza kiedy jest piękna, słoneczna pogoda. A właśnie taka była 24 marca, kiedy to spora grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem wybrała się na wycieczkę szkolną wpisując się tym samym w cykl innowacyjnych wycieczek połączonych z warsztatami wielkanocnymi. Pierwszym punktem naszego programu było Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej mieszczące się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie. Okazało się, że właśnie w Stryszawie czeka na nas wiele niespodzianek. Poznaliśmy historię i tradycje zabawkarskie regionu żywiecko suskiego. Obejrzeliśmy piękne drewniane zabawki, które do dziś są wykonywane nie tylko w Stryszawie, ale i w całej okolicy. Na długo w naszej pamięci pozostaną te piękne wielobarwne ptaszki, koniki, bryczki, karetki, klepoki czy karuzelki . Kiedy już nasyciliśmy oczy zabawkami z drewna sami zabraliśmy się do tworzenia. W końcu drugim punktem naszego programu były warsztaty twórcze. Tym razem zdecydowaliśmy się na ozdoby wielkanocne. Zaczęliśmy od malowania pisanek. Zadanie wcale nie okazało się tak łatwe jak nam się na początku wydawało. Wymagało wiele cierpliwości i precyzji. W oczekiwaniu na 2 część warsztatów zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z artystą. I tak oto uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy pt. „Moja wieś” pana Kazimierza Idzi. Pan Kazimierz poprzez swoje prace opowiedział życie wsi, które pamięta z lat dziecięcych. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tych niezwykle misternie wykonanych rzeźb przedstawiających codzienne życie dawnej wsi. Po wnikliwym obejrzeniu wszystkich rzeźb wróciliśmy na 2 część warsztatów. Tym razem były to koszyki ze sznurka. To zadanie okazało się jeszcze trudniejsze od poprzedniego i dla wielu osób było nie lada wyzwaniem. W stryszawskim GOK- u zostaliśmy bardzo miło i serdecznie przyjęci. Na pamiątkę naszego pobytu każdy otrzymał wykonane przez siebie ozdoby i wszyscy nie mogąc oprzeć się urokowi stryszawskich ptaszków i koników kupiliśmy piękne zabawki. Po warsztatach nieco głodni i zmęczeni udaliśmy się do pobliskiej Suchej Beskidzkiej, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Zwiedziliśmy Zamek Suski zwany „Małym Wawelem” i z uwagą wysłuchaliśmy wszystkich ciekawostek opowiadanych przez Panią Przewodnik. Wszyscy zwiedzający – a była to połowa grupy - zapamiętali herb rodu Komorowskich i wiedzą gdzie szukać korzeni Prezydenta Polski Pana Bronisława Komorowskiego. Po zwiedzaniu zamku i spacerze w parku, aby tradycji stało się zadość zjedliśmy obiad w zamkowej restauracji. Po czym udaliśmy się do rynku , gdzie znajduje się Karczma „Rzym”. Po wysłuchaniu legendy o Twardowskim, który za moc i wiedzę podpisał pakt z diabłem – pełni obaw weszliśmy do środka. Jednak nikt z nas nie odważył się zamówić diabelskich potraw, które figurują w menu karczmy. Czym prędzej udaliśmy się do kościoła, który był ostatnim punktem naszego napiętego programu. Należy wspomnieć, że jest to bardzo ładny i ciekawy obiekt założony przez Piotra Komorowskiego – przodka naszego prezydenta i jednego z właścicieli Zamku Suskiego. Łączy w sobie 2 kościoły z XVII i XIX wieku oraz style –romański, gotycki i renesansowy. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do domu. I pewnie są tacy, którzy już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki. Wierzę, że wszyscy uczniowie będą miło wspominać naszą wycieczkę do krainy zabawek, ale zapamiętają również spacer po Suchej Beskidzkiej.
Opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki sprawowała Pani Agata Mucha, której bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Galeria Zdjęć: WYCIECZKA SZKOLNA z cyklu innowacyjnych wycieczek SP w Łętowem
Monika Zięba
WIELKANOC

Wielkanocną, świąteczną uroczystość w Szkole Podstawowej w Łętowem przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z ich wychowawcą. Wydarzenie to miało miejsce tuż przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego - 29 marca i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Przedszkolaki przygotowały część artystyczną poprzez którą nawiązały do pięknych, chrześcijańskich i staropolskich tradycji związanych z obchodami tych świąt. Dzieci „opowiedziały” o: zwyczaju robienia palm wielkanocnych, pisanek, święceniu pokarmu, wielkanocym stole. Była też parada „Gaika-Maika”, „Wielkanocnego kogucika” i oczywiście „Śmigus-dyngus”. Występ artystyczny przeplatany był ludowymi przyśpiewkami i rytmicznymi piosenkami. Przygotowujący uroczystość zadbał o stosowną dekorację. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: duchowni przedstawiciele Parafii Łętowe na czele z księdzem Proboszczem oraz gminne władze wsi Łętowe: pan radny Krzysztof Niedojad i pan Kazimierz Pajdo. Występy dzieci z uwagą oglądali również ich rodzice.
Zaproszeni goście otrzymali symboliczne, wielkanocne podarki.

Galeria Zdjęć: "ALLELUJA"
Lucyna Leżańska
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie Wam wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju, szczęścia...

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Sprawdzian klas szóstych

Dyrekcja Szkoły informuje, że w dniu 1 kwietnia 2015 roku odbędzie się SPRAWDZIAN W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Dla uczniów klas I-V Szkoły Podstawowej 1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie klasy szóstej przychodzą do szkoły w stroju galowym.

Naszym szóstoklasistom życzymy połamania piór i samych dobrych odpowiedzi!
POWODZENIA!!!



Dyrekcja szkoły
KWIECIEŃ

SZÓSTOKLASIŚCI PISZĄ SPRAWDZIAN

1 kwietnia to dzień, w którym uczniowie NASZEJ KLASY SZÓSTEJ po raz pierwszy zmierzyli się ze sprawdzianem szóstoklasisty w nowej formule. Napisali pierwszy poważny sprawdzian w życiu, z którym wiązały się spore emocje.
Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 9.00 i trwała 8O minut. Obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Po jej zakończeniu uczniowie mieli przerwę. Po niej, około godz. 11.45 przystąpili do drugiej części sprawdzianu z języka obcego. Ta część trwała 45 minut. Nasi szóstoklasiści zmierzyli się z testem z języka angielskiego.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Jednocześnie wierzymy, że wszystkie rozwiązania zadań i odpowiedzi przedstawiane na sprawdzianie przez NASZYCH SZÓSTOKLASISTÓW będą prawidłowe i tym samym doczekamy się bardzo wysokich rezultatów.

Galeria Zdjęć: NASI SZÓSTOKLASIŚCI PISZĄ SPRAWDZIAN
Władysława Kozyra

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

Fundacja Ekologiczna Arka powstała 10 lat temu. Zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy na temat wpływu zachowań człowieka na otaczające środowisko. W związku z tym w naszej szkole odbyła się kampania „Listy dla Ziemi”, w której brali udział uczniowie klas 0 – 6. Jej hasłem było: NIE BĄŹ JEDNORAZOWY. Odnosiło się ono m.in. do tego, że świat, w którym żyjemy nie jest tylko dla nas i że będą korzystać z niego nasze pokolenia. Natomiast głównym przesłaniem tej kampanii było zwrócenie uwagi na brak skutecznej gospodarki odpadami w gospodarstwach domowych.

Podążając za duchem ekologii w naszej szkole została przeprowadzona również akcja "Sprzątanie Świata". Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, czy nawet zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

Małgorzata Kuziel

ZAJĘCIA MUZYCZNO-TANECZNE – tak w skrócie – to DOBRA ZABAWA – MUZYKA I TANIEC TO JEST PODSTAWA.

We czwartek 23 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Prowadziła je instruktorka fitness Pani Joanna Skowronek.

Zajęcia tego typu to nie tylko zdobywanie kondycji fizycznej, ale również oddziaływanie na zdrowie psychiczne. W dzisiejszym świecie komputerów i dostępu do Internetu, bardzo potrzebne są tego typu zajęcia dla dzieci i młodzieży. Systematyczne uczestniczenie w tego typu zajęciach wpływa na zwiększenie sprawności układu oddechowego, poprawę siły mięśniowej i samopoczucia oraz przyśpiesza przemianę materii.

Forma aktywnego odpoczynku, jaką są zajęcia fitness stanowi naturalny sposób poprawy postawy ciała i zdobycia kondycji. Taka forma aktywności fizycznej to świetna zabawa i relax przy energetycznej muzyce.

Uczniowie świetnie się bawili, tańczyli i tryskali energią. Pani Asia pokazała im podstawowe kroki taneczne.

Z pewnością taka form ćwiczeń zachwyciła wszystkie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Skowronek za przygotowanie wszechstronnie rozwijających energetycznych i bardzo relaksujących zajęć.

Galeria Zdjęć: ZAJĘCIA MUZYCZNO-TANECZNE

Anna Motyczyńska

MAJ
Program "Pierwszy dzwonek"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przesyła informację
dot. programu "Pierwszy Dzwonek" z prośbą
o poinformowanie rodziców o możliwości wzięcia udziału w projekcie.


Z poważaniem:
Anna Duda- Kierownik
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul.Spadochroniarzy 6
34-730 Mszana Dolna
tel. (18) 33 10 541
adres e-mail: gopsmdol@pro.onet.pl



Informacja o o programie "Pierwszy dzwonek"
do pobrania w wersji .pdf

obrazek Program "Pierwszy dzwonek"
AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Ojczyzna, Polska, naród – słowa zwykłe czy bliskie?

3 maja – cóż to za data. Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś, na początku XXI wieku, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy autorytety, wysuwamy na plan pierwszy życie teraźniejszością. Coraz trudniej jest przekonać młodych ludzi do pamiętania o przeszłości. Buntujemy się bowiem przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas uroczystości, akademie, rocznice i święta. Ale czy tak być powinno?! Przecież naród, który nie zna lub zapomina o swojej przeszłości powoli ginie i nie zbuduje przyszłości. Zatrzymajmy się więc na chwilę, aby rozważyć te trzy jakże ważne w naszej historii słowa, słowa które widniały na sztandarach, słowa, które zbudowały naszą przeszłość.”


Tak uczniowie naszej szkoły zachęcali swoich młodszych i starszych kolegów do obejrzenia akademii upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 go Maja. Zaczęło się od zabawy a skończyło na przypomnieniu kilku ważnych dat, wydarzeń i postaci z bogatej historii naszego kraju. Naszych uczniów bawiących się w wolny dzień odwiedził sam król Stanisław August Poniatowski, który zaprosił całą trójkę do wędrówki do XVIII wieku na obrady sejmu.

„Przybyłem by was droga młodzieży zapoznać z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja, abyście bawiąc się dziś nie zapominali o wielkich reformatorskich dziełach waszych przodków”

… i tak oto nasi uczniowie odbyli niesamowitą podróż i uczestniczyli w obradach sejmu oraz byli obecni podczas zaprzysiężenia Konstytucji 3go Maja, która była pierwszą ustawą zasadniczą w Europie i drugą na świecie. Król wytłumaczył naszym uczniom co uchwalono 3 Maja 1791 roku.
„Próbowaliśmy w Polsce wprowadzić monarchię konstytucyjną, dziedziczny tron, wzmocnić pozycję króla, stworzyć rząd. Znieśliśmy zmory polskiego ustroju szlacheckiego - liberum veto, wolną elekcję, wzięliśmy pod opiekę chłopów i przyznali prawa mieszczanom”

Mamy nadzieję, że nasza akademia uświadomiła wszystkim jak ważna to była data i ile zmieniła w historii naszego kraju i w świadomości Polaków.
A 3 Maja 1791 roku stał się świętem wolności i radości.

Galeria Zdjęć: ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Monika Zięba

PROMOCJA ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH
W RAMACH LEKCJI PLASTYKI.

Klasa VI podczas lekcji plastyki przedstawiła krótkie prezentacje na temat zdrowego odżywiania wpisując się w program ,,Owoce i warzywa są zdrowe i kolorowe” i realizując temat happening . Nasza klasa podzieliła się na 2 grupy i mieliśmy również występ indywidualny. Każda grupa zaprezentowała własny pomysł na postawione hasło.
Pierwszą grupę stanowiły dziewczyny: Zuzia Jarosz, Gabrysia Pietrzak, Natalka Kościelniak i Anna Węglarz. Dziewczyny opowiedziały kilka ciekawostek i wierszy na temat warzyw i owoców, a później przeprowadziły quiz. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka podchwytliwych pytań, ale udało im się to bez problemu. Dziewczyny przewidziały również nagrodę. Był to własnoręcznie przygotowany poczęstunek „owocowe szaszłyki”, które każdy zjadł z chęcią i apetytem. Następną grupą byli chłopcy: Tomek Murzyn, Krystian Kołodziej i Łukasz Mucha. Odegrali oni świetne show, w małej części improwizowane. Krystian „wyrapował” wiersz na temat owoców. Wszyscy świetnie się bawili. Jako ostatnia wystąpiła Małgosia Jania, która przygotowała dla nas przedstawienie kukiełkowe na temat owoców i warzyw.

Ta lekcja była dla wszystkich nie tylko świetną zabawą ale i nauką, ale dostarczyła nam także wiele radości. Widać było, że każdy ma swój pomysł na zadany temat i wszyscy chętnie się prezentowali.

Galeria Zdjęć: PROMOCJA ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH W RAMACH LEKCJI PLASTYKI

Gabriela Pietrzak

FINAŁ PROGRAMU "OWOCE I WARZYWA SĄ ZDROWE
I KOLOROWE".

Dnia 13.05.2015 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu, którego celem było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się i zachęcanie do jedzenia przez dzieci owoców i warzyw - „Owoce i warzywa są zdrowe i kolorowe”. Było u nas barwnie i wesoło. Uczniowie byli kolorowo ubrani i każdy z nich nosił na piersi, wykonany własnoręcznie pod kierunkiem pani Agnieszki Górni i pani Anny Motyczyńskiej, emblemat przedstawiający ulubiony owoc lub warzywo. Na drzwiach sal lekcyjnych też zawisły ich rysunki. Tego dnia nie było klasy I, IV, czy VI, lecz klasa papryki, jabłka, gruszki lub też innego smakowitego owocu. Na przerwach odbywała się degustacja różnych owoców i warzyw. O godzinie 11.30 wszyscy zgromadzili się na Sali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia prezentacji multimedialnej „Zdrowe zagadki”, którą przygotowała pani Władysława Kozyra wraz z uczennicami klasy V. Następnie gromko, ze spontaniczną choreografią, odśpiewano piosenkę „Witaminki”. Mogliśmy także obejrzeć prezentację, która miała zwrócić uwagę na ważny aspekt zdrowego stylu życia, czyli aktywność fizyczną – „Bądź aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne.” Kolejnym punktem było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Owoce i warzywa są zdrowe i kolorowe” oraz konkursu literackiego „Listy dla Ziemi” i rozdanie laureatom nagród.
Zakończenie spotkania wzbudziło najwięcej emocji. Była to loteria owocowo – warzywna.
Sponsorami nagród byli rodzice, którzy systematycznie wspierają naszą szkołę i są ich fundatorami na różnych uroczystościach od kilku lat. To państwo Teresa i Paweł Trybusowie oraz Beata i Adam Kubikowie.

Składamy im serdeczne podziękowania.

Galeria Zdjęć: "OWOCE I WARZYWA SĄ ZDROWE I KOLOROWE"

Agata Florek

POKAZ I ĆWICZENIA W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY.

Dnia 14 maja 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Polski Związek Motorowy Auto-Moto-Klub Limanowa. AUTO-MOTO-KLUB Limanowa, jest klubem miłośników sportów samochodowych, który powstał w 1977, liczy obecnie 294 członków. Jest organizatorem zawodów sportowych takich jak Konkursowa Jazda Samochodowa, ale organizował także kilka poważniejszych imprez, np. Rajd Okręgowy w 1998 roku oraz wyścigi górskie, które obecnie powróciły do limanowszczyzny. Auto Moto Klub czynnie uczestniczy również w życiu społecznym miasta oraz najbliższej okolicy. Posiada samochody ratownicze ze specjalistycznym sprzętem oraz rzeszę przeszkolonego personelu do obsługi sprzętu i ratowania życia zawodników podczas sportowych imprez samochodowych.

Na początku przedstawiciele związku przeprowadzili pogadankę na temat pierwszej pomocy. Tłumaczyli, jak należy się zachować, gdy widzimy wypadek i poszkodowane osoby. Zwrócili także uwagę na to, jak prawidłowo wezwać i udzielić pomocy, a przede wszystkim jak należy właściwie wykonać masaż serca i ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Każdy uczeń z klas 4-6 miał możliwość zaprezentowania tych czynności. Następnie na zewnątrz szkoły przeprowadzony został pokaz urządzeń, w które wyposażone były samochody. Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć samochody z zewnątrz, ale również usiąść za kierownicą w specjalnych kaskach. Zadawania pytań nie było końca! Jako nagrodę uczniowie otrzymali różne gadżety od Klubu. Jesteśmy pewni, że po takim pokazie każda osoba potrafiłaby samodzielnie udzielić pomocy potrzebującym.

Galeria Zdjęć: POKAZ I ĆWICZENIA W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

Małgorzata Kuziel

STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU - BIAŁEJ.

Dnia 22.05.2015 roku uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice odbyli kolejną innowacyjną wycieczkę, tym razem do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej. W trakcie warsztatów edukacyjnych mogliśmy obcować z prawdziwymi rekwizytami, rysunkami animacyjnymi oraz poznać pracę osób tworzących filmy animowane dawniej i dziś. Mieliśmy możliwość zapoznać się z kolejnymi etapami tworzenia filmów, poszerzyć swoją wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz, scenopis, animacja, fazowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Przemieszczając się przez kolejne sale zobaczyliśmy, jak twórcy zmieniają scenariusz na gotowy film. Byliśmy m.in. w pracowni animacji, malarni, pokoju zdjęć i sali do nagrań dźwięków, gdzie pani przewodnik pokazała nam różne urządzenia i przedmioty, dzięki którym można tworzyć różne odgłosy. Mieliśmy możliwość brać udział w tworzeniu różnych dźwięków. O swojej pracy nad ożywianiem postaci w filmach opowiedziała nam pani animator. W kinie Studia obejrzeliśmy trzy filmy: "Bolek i Lolek", "Reksio" i najnowszą produkcję - "Kuba i Śruba". Dzieciom projekcja dostarczyła wiele radości i śmiechu, a starsi uczestnicy mogli wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa.
Wizyta w SFR w Bielsku - Białej okazała się znakomitą formą zabawy połączonej z nabywaniem nowych wiadomości dotyczących procesu powstawania filmów animowanych.

Galeria Zdjęć: WYCIECZKA INNOWACYJNA DO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH

Agata Florek

"TO DLA CIEBIE KOCHANA MAMUSIU..." .


„Kto mnie kocha?”
„Kto mnie może kochać więcej?
Zmarznę – grzejesz moje ręce,
Zszywasz spodnie, budzisz rano,
Miód smarujesz mi na chlebie.
Ty mnie kochasz, a ja Mamo
Bardzo, Bardzo Kocham Ciebie.”



Mama to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, opiekuńczości, serdeczności i ciepła rodzinnego. Dla dziecka – małego czy dużego – Mama to najważniejsza osoba w jego życiu. Jest też taki jeden, wyjątkowy dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Dlatego też w Szkole Podstawowej w Łętowem nauczyciele, pamiętając o tym wyjątkowym dniu, pomogli dzieciom wyrazić ich miłość do Mam, organizując Dzień Matki.

W przygotowaniach do obchodów święta naszych Mam uczestniczyli uczniowie oddziału „O” i klas I, II oraz IV-VI ze swoimi wychowawcami. Dzieci klasy O przygotowały wierszyki i piosenki, które prezentowały licznie zgromadzonym gościom, a wśród nich osobom najważniejszym – MAMOM!!!, zapewniając w nich o swej wielkiej miłości.

Pierwszoklasiści zaprezentowali przedstawienie teatralne – współczesną wersję „Czerwonego Kapturka”, pt.: „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Bohaterka przedstawienia, w którą znakomicie wcieliła się uczennica klasy I – Zuzanna Nowak, przeżywała różne przygody, tym razem nie tyle w drodze do babci, co w poszukiwaniu ukochanego, którego poznała przez Internet. Akcja przedstawienia rozwijała się niestandardowo. Zły bohater sam się przyznał do winy, a główna ofiara intrygi wilka – Babcia okazała się bardziej przebiegła od agresora. Czerwony Kapturek mimo, że uległ oszustwu dzięki opiece Narratora nie doświadczył żadnej przykrości. Humorystyczna inscenizacja, w której postacie znakomicie odegrali uczniowie klasy I, uczy, że znajomości przez Internet należy zawierać ze szczególną ostrożnością. Jak wiemy Internet to źródło wiedzy, informacji, a także możliwość szybkiej i sprawnej komunikacji. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko. Dzieci, młodzież korzystające ze zdobyczy współczesnej techniki nie mogą zapominać o zagrożeniach wynikających z pewnych aspektów komunikacji za pośrednictwem Internetu. Anonimowość, możliwość wcielania się w rozmaite role to cechy kontaktu pośredniego. Po drugiej stronie może nie być wymarzonego Księcia, a – na przykład – złowrogi Wilk. Dlatego aktorzy z pierwszej klasy powtarzają razem morał bajki: „Uważaj bracie, z kim umawiasz się na czacie”.
„Scenariusz bajki „Czerwony Kapturek” utrzymany w konwencji humorystycznej, pewnych zabawnych, współczesnych zwrotów, powiedzonek młodzieży, pozwolił adresatom dobrze się bawić. Bo przecież nauka poprzez zabawę jest dla młodych odbiorców sztuki bardzo atrakcyjna i przystępna”.

Następnie uczniowie klasy II przygotowali dla widzów niespodziankę, która miała być również wyrazem wdzięczności dla Cudownych Mam. Drugoklasiści swoim występem oczarowali wszystkich. Zatańczyli taniec holenderski tak zwany „belgijkę”. Oklaskom nie było końca.

Po czym zaprezentowali się uczniowie klas starszych. Piątoklasiści i szóstoklasiści wzruszającymi wierszami i piosenką (w chórku śpiewały również uczennice klasy IV) dziękowali swoim Mamom za okazywaną im miłość, trud, pracę i wychowanie. Swój występ wzbogacili również o zabawne scenki, które przywołały uśmiech na niejednej twarzy. Na koniec tej części uczennica klasy VI – Małgorzata Jania zaśpiewała piosenkę „List do Matki”. Iluż wzruszeń dostarczyła ta piosenka widzom? Skupiona i poważna Małgosia, zaczarowała słuchaczy skromnością i niespodziewaną siłą przekazu.

Kolejnym akcentem podziękowań Mamom był występ uczniów klasy czwartej, którzy przygotowali program kabaretowy. Szkołę odwiedziła Regionalna Telewizja Satelitarno – Kablowa. Witała ona swoich wiernych i niewiernych fanów. Reporter – Dawid Kołodziej zaprosił wszystkich do obejrzenia propozycji programowych. Tym razem to, co przygotował, a dokładnie, co zobaczył i usłyszał – a nie zapomniał! – podczas wizyty w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem.

Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna, a Mamy uczniów klasy O, I, II oraz klas IV-VI czuły się wyjątkowo. Wspaniała atmosfera przyczyniła się do umocnienia jeszcze większej więzi rodzinnej. Myślimy, że dzieci w pięknych strojach, w odświętnie udekorowanej sali zrobiły na Mamach wielkie wrażenie. Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u Mam łzy autentycznego wzruszenia. Mamy gromkimi brawami podziękowały swoim ukochanym dzieciom za występy. Uczniowie natomiast bardzo cieszyli się z obecności swoich Mam i z tym większym zaangażowaniem zaprezentowali się przed nimi.

O poczęstunek zadbała Rada Rodziców. Nauczyciele dziękują rodzicom za wspaniałe wypieki i za pomoc w organizacji uroczystości.

Galeria Zdjęć: DZIEŃ MAMY

Władysława Kozyra

UDANY WYSTĘP NASZYCH CHŁOPCÓW NA TURNIEJU PIŁKARSKIM IM. WOJCIECHA STOŻKA .

Dnia 27.05.2015 w Kasince Małej odbył się turniej piłki nożnej im. Wojciecha Stożka. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z terenu gminy Mszana Dolna, w tym zespół chłopców z Naszej Szkoły. Chłopcy rywalizowali w trzech grupach gdzie grali systemem „każdy z każdym”, w wyniku czego wyłoniono zwycięzców grup, którzy trafili do fazy finałowej i rywalizowali o najwyższe trofea. W grupie bardzo dobrze spisała się nasza drużyna. Łętowe pokonało; Kasinkę Małą 3, Lubomierz 2 i zremisowaliśmy z Lubomierzem 1, te wyniki pozwoliły nam zająć pierwsze miejsce i dały awans do rundy finałowej. W grupie finałowej spotkali się zwycięzcy grup; Łętowe, Kasina Wielka i Kasinka Mała 1. Najlepszą drużyną w zawodach okazał się gospodarz imprezy Kasinka Mała 1, nasza drużyna po ciężkiej walce wywalczyła drugie miejsce, a na trzecim uplasowała się Kasina Wielka. Pierwsza czwórka w kategorii chłopców przedstawia się następująco:
1. Kasinka Mała 1
2. Łętowe
3. Kasina Wielka
4. Olszówka

W zawodach rywalizowały również dziewczęta, gdzie rywalizowało 6 zespołów, jednak bez naszej drużyny. W kategorii dziewcząt w meczu finałowym Kasinka Mała 2 po serii rzutów karnych pokonała Olszówkę. Trzecie miejsce zajęła Kasina Wielka. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kołodziej Krystian, Kołodziej Dominik, Kołodziejczyk Dawid, Kuczaj Patryk, Kościelniak Adrian, Wąchała Piotr, opiekun Potaczek Maciej.

Gratulacje dla chłopców i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Galeria Zdjęć: TURNIEJ PIŁKARSKI IM. WOJCIECHA STOŻKA

Maciej Potaczek

CZERWIEC

JESTEM WIELKI POPRZEZ TO, CZYM DZIELĘ SIĘ Z INNYMI.
Festiwal Talentów
im. Św. Jana Pawła II .

Dnia 27 maja 2015 roku w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce odbył się Festiwal Talentów. Swoje umiejętności zaprezentowało 150 młodych artystów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Mszana Dolna. Naszą szkołę reprezentowała Julia Kuczaj z klasy II, która zaśpiewała piosenkę pt. „Twinkle, twinkle little star” oraz zespół muzyczny „Wesołe kwiatuszki” w składzie: Marta Jania, Katarzyna Jania, Weronika Sutor, Klaudia Walczak – uczennice klasy IV oraz Małgorzata Jania, Natalia Kościelniak, Zuzanna Jarosz i Gabriela Pietrzak – uczennice klasy VI. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę pt. „Wide awake”.
Po konkursie młodzi artyści wraz z opiekunami udali się na pyszny obiad oraz deser. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 7 czerwca podczas Festynu Rodzinnego w Łostówce. W grupie najmłodszych muzycznych solistów II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Julia Kuczaj. Konkurs przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Górni oraz Pani Sylwii Kuczaj za pomoc w sprawach organizacyjnych.

Galeria Zdjęć: FESTIWAL TALENTÓW

Anna Motyczyńska

UDANY WYSTĘP NASZEJ REPREZENTACJI W RUGBY "TAG" .

Drugiego czerwca w Rabie Niżnej odbył się turniej gminny w Rugby „Tag”. Doskonale w turnieju zaprezentowała się drużyna naszej szkoły w kategorii klas piątych. Łętowe zajęło trzecie miejsce w tych zawodach. Lepsze okazały się tylko szkoły Łostówka – pierwsze miejsce oraz Kasinka Mała 1 – drugie miejsce. Trzecie miejsce dla naszej szkoły to doskonała lokata, która dobrze rokuje na przyszłość. Łętowe w zawodach reprezentowali: Grzędziak Jakub, Kuczaj Patryk, Nowak Patryk, Joanna Palac, Kaleta Klaudia, Kołodziej Dominik, Wąchała Piotr, Kościelniak Adrian, opiekun Maciej Potaczek.

Gratulujemy Naszym rugbistom.

Galeria Zdjęć: RUGBY TAG

Maciej Potaczek

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

W dniu 03.06.2015 r. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Łętowem odbyły się rozgrywki z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego. Do wspólnej zabawy przystąpili uczniowie z klas I-VI. Impreza miała charakter integracyjny - dzieci z młodszych klas mogły lepiej poznać swoich starszych kolegów. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać swoje atuty, liczyło się przede wszystkim dobre zgranie klasy i współpraca w zespole. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: wyścig węża, strzał do bramki, rzuty woreczkiem, wyścig z piłką, rzut do kosza oraz w konkursie plastycznym, gdzie klasa malowała swojego wychowawcę. Dzieci chętnie brały udział w konkursach dla każdego uczestnika zabawy czekał „słodki upominek”, a najlepsze klasy odebrały puchary z rąk pani Dyrektor. Najlepsza w kategorii klas IV-VI okazała się klasa V, natomiast w klasach młodszych zwyciężyła klasa II i to właśnie do tych klas powędrowały symboliczne puchary zwycięzców. Należy tutaj szczególnie podkreślić wolę walki, ambicję i zaangażowanie uczniów z klasy II i I, którzy rywalizowali ze starszymi na równym poziomie, a niejednokrotnie wykazali się lepszym sprytem od swoich starszych kolegów.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy, a w szczególności Radzie Rodziców, która przygotowała dla swoich pociech pyszny poczęstunek (napoje, lody, zapiekanki i inne słodkości). Poczęstunek został ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Nad przebiegiem imprezy czuwał pan Maciej Potaczek, zdjęcia na szkolną stronę wykonała pani Monika Zięba. Miejmy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w równie miłej atmosferze.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i poświęcony czas!

Galeria Zdjęć: DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Maciej Potaczek

! OGŁOSZENIE !
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

Godzina 830 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Łętowem, po nabożeństwie uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego z pożegnaniem Absolwentów, następnie spotkania z wychowawcami w klasach (rozdanie świadectw – pożegnanie).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW !
Dyrekcja Szkoły
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015 roku w Naszej Szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie klasy szóstej. Na akademię przybyli Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie.
Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele w Łętowem. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Wspólnie przygotowali ją uczniowie klas 5 i 6. Z humorem wspominali lata nauki oraz podziękowali wszystkim nauczycielom i paniom z obsługi, wręczając kwiaty. Koledzy i koleżanki z klasy 5 obdarowali szóstoklasistów prezentami.
Po wystąpieniu klasy 5 i 6 Pani Dyrektor Krystyna Masłowiec dokonała podsumowania osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych i wręczenia uczniom mającym średnią powyżej 4,75, uczniowi ze 100% frekwencją, najlepszym czytelnikom, sportowcom oraz uczniom, którzy osiągnęli dobre wyniki w konkursach nagrody, dyplomy i puchary.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom życzymy wesołych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Galeria Zdjęć: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU
Anna Motyczyńska
WAKACYJNE ŻYCZENIA

Na czas wakacji życzymy Wam udanego, niezapomnianego i bezpiecznego wypoczynku.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
Bawcie się dobrze, gdziekolwiek będziecie.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci
i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, pracownikom, by wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Łętowem
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW


Wykaz podręczników
do pobrania w wersji .pdf

obrazek

Zestaw podręczników obowiązujących
w Szkole Podstawowej w Łętowem w roku szkolnym 2015/2016

obrazek
ARCHIWUM

LINKI
Copyright © 2012 - 2013 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, by Melania Filipiak & Władysława Kozyra
All rights reserved